Latvijas dabas fonds Facebook

Projektu īsteno Latvijas Dabas fonds.


Mūsu misija – dabas daudzveidības saglabāšana Latvijā. Mēs zinām, kā to darīt, un esam  aizstāvējuši un sargājuši dabu jau 27 gadus. Mēs esam par pasauli, kurā pastāv dabas daudzveidība, jo tikai tā mūsu planēta būs veselīga. Mēs esam par pasauli, kurā harmoniski un gudri sadzīvo cilvēks un daba.


Projekta idejas autors, eksperts: Viesturs Lārmanis

Dabas aizsardzības eksperts . Strādā dažādos dabas izpētes, novērtēšanas un izglītības projektos. Viesturs dziļi un pamatīgi pārzina bioloģiskās daudzveidības aizsardzības jautājumus. Viņš māk pavērt citu skatu uz pļavu, mežu vai seniem ainavu attēliem, un pievērst dabas aizsardzībai arī lielākos skeptiķus. Ir nesen atgriezies dzīvot savā dzimtajā, plašu mežu ieskautajā miestiņā Bekas , kas atrodas  īpaši aizsargājamā ainavu apvidū Ziemeļgauja.   


Projekta idejas autors, eksperts: Jānis Ķuze

Biologs, ornitologs, dabas aizsardzības eksperts un ērgļu pētnieks. Latvijas Dabas fonda padomes priekšsēdētājs. Pateicoties Jānim,  cilvēki visā pasaulē var sekot līdzi tiešraidēm no aizsargājamo putnu ligzdām Latvijā. Savā lauku mājā Jānis nodrošina, lai netraucēti var ligzdot svīres, un māk uzstādīt ligzdas pamatni stārķim.


Projekta partneri: Vidzemes Augstskola

Andris Klepers

Docents, pētnieks, Dr.geogr. Veicis pētījumus par kultūras ekosistēmas pakalpojumiem. Projekta ietvaros vadīs pētījuma “Izmaiņas Latvijas ainavā un tās vērtībās nesenākajā simtgadē” izstrādi.


Iveta Druva-Druvaskalne

Lektore, pētniece, Mg.geogr. Pētnieka pieredze dažādu ar tūrismu jomu un dabas daudzveidību saistītos projektos.Projekta ietvaros strādās pie pētījuma “Izmaiņas Latvijas ainavā un tās vērtībās nesenākajā simtgadē”.


Projekta partneri: Dabas Retumu krātuve

Dabas retumu krātuve apvieno cilvēkus, kas mīl Latvijas dabu un brīvprātīgi darbojas dabas pieminekļu, Latvijas ainavas, dabas retumu un dabas daudzveidības izpētes un saglabāšanas darbā. Tās mērķis ir izzināt, sargāt un kopt Latvijas dabu.


Māris Zeltiņš

Dižkoku eksperts. Kopš 2001. gada kopā ar kolēģiem un vienatnē apsekojis vairāk kā 5000 koku. Projekta ietvaros izstrādā vadlīnijas dižkoku atbrīvošanai un vadīs dižkoku atbrīvošanas talku.


Projekta partneri: Annas Koku skolas biedrība

Annas Koku skolas biedrība apvieno dažādu nozaru speciālistus par un ap kokiem. Te kopā sanākuši dabas eksperti, mežsaimniecības speciālisti, dārznieki, ainavu arhitekti un koku kopēji - arboristi.


Edgars Neilands

Sertificēts kokkopis/arborists, SIA “Labie koki” vadītājs ar pieredzi arborista darbā, ārtelpas projektēšanā, dārzu ierīkošanā, koku aizsardzības risinājumu izstrādē un ieviešanā. Projekta ietvaros vadīs lekcijas semināros un piedalīsies padomu lapu izstrādē.


Maija Grandāne

Bioloģe, arboriste, sugu un biotopu eksperte. Strādā SIA "LABIE KOKI eksperti" par koku vērtētāju. Projekta ietvaros izstrādā padomu lapas par kokiem, kā arī vadīs tematisko talku.


Fotokolekcijas “Toreiz un tagad” autors Māris Locs

Novadpētnieks, fotogrāfs. Ar divriteni izlīkumojis Latvijas ceļus un takas vairāk kā 185 000 km garumā. Māri īpaši piesaistījušas senas pastkartes un 30. gadu tūrisma ceļveži. Kopš 90. gadiem viņš meklē precīzus skatus punktus vienai un tai pašai vietai tagad un pirms apmēram septiņdesmit gadiem. Viņa kolekcijā kopumā ir apmēram 1600 fotoattēlu.